Otel’de kalmak caiz mi?

Otel’de kalmak caiz mi?

İslam aleminin en çok merak ettiği dini sorulardan biri de otellerde kalmanın dinen caiz olup olmadığıdır. İslam dini buyrukları gereğince otelde kalmak helal midir, eğer bir otelde konaklamak gerekiyorsa bir müslüman hangi otelleri tercih etmelidir? Bu yazımızda bu bilgileri sizlere vereceğiz.

Otelde misafir olarak konaklamanın dinen hiçbir engeli bulunmamaktadır. Ancak otelin temizliği ve otelde konaklayan misafirin içkili ortamlarda bulunmaması gerekir. İçkili ve islamı kurallara göre giyinmeyen bayanlar ile dolu olan ortamlarda bulunmak dinimiz buyruklarınca doğru değildir.

Otel seçimizde islami kurallara uygun olarak yönetilen otelleri seçmelisiniz. Günlük kiralık daire, apart otel veya pansiyonlarda konaklamanın dinen bir sakıncası bulunmamaktadır.

Günlük Kiralık Daire’de Konaklamak Caiz Midir?

Günlük kiralık dairelerde konaklamanın islam dini buyrukları gereğince hiçbir günahı bulunmamaktadır. İmam nikahı olmayan bir bayan ile, eşcinsel biri ile kalmadığınız veya aynı yatağı paylaşmadığınız ayrıca içki tüketmediğiniz sürece hiçbir günah teşkil etmemektedir.

Pansiyonlarda Konaklamak Caiz Midir?

Günlük kiralık dairelerde olduğu gibi pansiyonlarda da kalmanın islam dini buyrukları gereğince herhangi bir cezası mevcut değildir.

Apart Otellerde Konaklamak Caiz Midir?

Günlük kiralık dairelerde, pansiyonlarda olduğu gibi apart otellerde de kalmanın islam dini buyrukları gereğince herhangi bir cezası mevcut değildir.

Bir otelin islami kurallara uygun olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Otel işletmesini arayıp içkili olup olmadığını veya havuzunun olup olmadığını sorarak öğrenebilirsiniz. Üryan olarak nitelendirdiğimiz havuzlarda yüzen çıplak bayanların olmadığı otelleri tercih edebilirsiniz.

Günümüzde bir çok apart otel, günlük kiralık daire işletmesi ve pansiyonlar interaktif otel programı kullanmaktadır. Bunun sebebi, bulut tabanlı olmasından kaynaklıdır. Bir çok otel işletmesinin interaktif otel programını tercih etmesi, otelini interaktif otel programı ile yönetmesinin esas sebebi kullanıcı dostu menüleri, kullanım kolaylığı ve uygun fiyatlarıdır.

İnteraktif Otel Programı

İnteraktif Otel Programı‘nın kullanıcı dostu menüleri ile rezervasyon ve satış işlemlerini, konaklayan misafirinizi bekletmeden çok kısa bir sürede gerçekleştirebileceginiz gibi, paket programla çalışma deneyimi olmayan kullanıcılar bile kolaylıkla öğrenip, kısa sürede profesyonel kullanıcı düzeyine yükselebilirler. İnteraktif Otel Programı‘ni kullandığınızda verileriniz güvenli bir şekilde ve devamlı güncel tutulan, aynı zamanda anlık yedeklemesi yapılan, teknolojinin en son olanaklarıyla donanmış son derece güvenli veri merkezlerindeki kurumsal sunucularda saklanır. Anlık  yedeklemesi yapılan, teknolojinin en son olanaklarıyla donanmış son derece güvenli veri merkezlerindeki kurumsal sunucularda saklanır.

 

Related posts

Yüzük takmanın hükmü nedir

Yüzük takmanın hükmü nedir

İslam dini buyrukları gereği Yüzük takmanın hükmü nedir? sorusu siz kıymetli müslüman din kardeşlerimiz için Halil İbrahim AYDIN tarafından doğru...

Zekat verecek konumda olan kişi fakirin borcunu zekat parasıyla öderse geçerli olur mu

Zekat verecek konumda olan kişi fakirin borcunu zekat parasıyla öderse geçerli olur mu

Zekat verecek konumda olan kişi fakirin borcunu zekat parasıyla öderse geçerli olur mu? Zekat verecek ile ilgili aramalar Zekatı kimler verir...

Zekat vermeye Malik olan bir kimse daha henüz vakti gelmemiş olan senelerin zekatını önceden verebilir mi

Zekat vermeye Malik olan bir kimse daha henüz vakti gelmemiş olan senelerin zekatını önceden verebilir mi

Zekat vermeye Malik olan bir kimse daha henüz vakti gelmemiş olan senelerin zekatını önceden verebilir mi? sorusu Halil İbrahim AYDIN tarafından...

Oruç tutmak için Sahur yemeğini Ne zamana kadar yemem gereklidir

Oruç tutmak için Sahur yemeğini Ne zamana kadar yemem gereklidir

Oruç tutmak için Sahur yemeğini Ne zamana kadar yemem gereklidir sorusu Halil İbrahim AYDIN hocamız tarafından siz değerli ziyaretçilerimiz için...

Ilk sabah namazını kılan peygamber kimdir

Ilk sabah namazını kılan peygamber kimdir

Ilk sabah namazını kılan peygamber kimdir? sorusu Halil İbrahim AYDIN tarafından ilk defa mobislam.com aracılığı ile siz değerli ziyaretçilerimiz...

Tarikata girmek şart mı bir Allah’ın dostunun terbiyesi altına girmek şart mı

Tarikata girmek şart mı bir Allah’ın dostunun terbiyesi altına girmek şart mı

Tarikata girmek şart mı bir Allah’ın dostunun terbiyesi altına girmek şart mı? sorusu Halil İbrahim AYDIN hocamız tarafından siz değerli...

Leave a Reply