Kuranı Kerimi yatarak okumak caiz mi

Yatarak Kur’an-ı Kerim Okumak caiz midir? Sorusu Halil İbrahim AYDIN hocamız tarafından siz kıymetli ziyaretçilerimiz için cevaplandı. Dinimiz ile ilgili olan bütün sorularınıza hiçbir ücret ödemeden ücretsiz olarak cevap bulabilirsiniz.

İzdivaç programında zengin koca aramak günah mı?

Öncelikle selamlar. Benim merak ettiğim bişiy var.. Televizyon izlemenin günah olduğunu biliyorum, bir çok büyük islam aliminden duymuştum. Bildiğiniz gibi televizyonlar kanallarında bir takım izdivaç programları var. Kadın ve erkek pazarı olarak görüyorum ben o tarz televizyon programlarını. İzdivaç programında zengin koca aramak günah mı? Milyonların karşısında koca aramak, yada sokakta koca arıyorum pankartı ile dolaşmak bir kadın için uygun mudur. Kur’an ‘da televizyonda kadın ticareti veya erkek ticareti yapmak güzeli zengine, çirkini fakire kakalamak uygun görmek helal midir? İnternette facebookta twitter da koca aramak helal midir?

Yakın zamanda bende evlenecek zengin bir erkek bulabilmek için o tarz programlara katılmak istiyorum. Ama imanımın zedelenmesinden ve komşularıma rezil olmaktan çok korkuyorum. Evleneceğim koca adayını namazdan sonra camiden çıkan erkekler arasından mı bakarak seçmeliyim?

Teşekkürler

Merhaba ben sana birşey varmı?

Sorularla İslam

Merhaba, ben Merhaba

ezan okunurken kufur soylemek caizmidir bunu bana aciklarmisiniz bide lavobaya girmek ezan okunurken caizmidir……….
lutfenaciklarmisinizzz…………….. Bir sefer küfürlü konuşmak her zaman için caiz degildir gunahtır ezan okunduğunu bilerek bunu yapmak daha büyük bir günahtır (diyer soru’nun cevabı) eger o anda gercekten idrar cok sıkıstırdı ise dayanacak durumda değil  iseniz o anda gitmek gunah değildir eger dayanabiliyosanız ezan okunurken lavobaya gitmemek daha faziletlidir daha takvaya uygun olandır bu durumlar yokken  giderse haram degildir islamın edebebine  aykırı filiyat yapmış olur

 

vesveseden dolayi malikiyi taklit etsem olur mu

Sorularla İslam

Merhaba, ben nur

s.a şimdiden Allah razı olsun ben vesveseli bir insanm sürekli abdestim bozuldgndan şüphe duyuyorum yani yel çıkıyor gibi oluyor ama kesin bir şekilde yel olduğu denilemez vesvesesin de önüne geçmek amaçlı ve ibadetten soğumamak için maliki mezhebini taklit etsem olur mu özürlü grubuna girermiyim

Kaza Namazı ve Abdest Hakkında

Sorularla İslam

Merhaba, ben Gizem

Tatilde olduğum için namaz kılamıyorum. Abdest ve namaz kılacak kadar temiz bir yer değil. Kılmak ile yükümlü olduğum namazların kazalarını eve gidince kılmalımıyım yoksa kaza namazı kılmadan normal namazlarıma devam edebilirmiyim?

Kadın cihad'da ölse şehit olur mu?

Sorularla İslam

Merhaba, ben Muhammed Gülohlu

Selamun Aleyküm. Evli olmayan ve bakmak ile yükümlü olduğu kimsesi bulunmayan bir bayan ALLAH yolunda cihad’a çıkar ve orada ölür ise buna göre şehit olur mu? Şimdiden teşekkür ederim. ?ALLAH sizden razı olsun böyle bir uygulama geliştirdiğiniz için.??

Kaydet