Mezhepler nasıl oluştu?

Peygamber efendimiz Hazret-i Muhammed zamanında hiçbir mezhep yok iken, peygamber efendimizin vefatından sonra bir sürü mezhep ortaya çıkmıştır. İslam dini bozuldu mu? Bu mezheplerden en doğrusu hangisi? Hangisine inanmalıyım? Yani ne bileyim yer yüzünde islam dini ile alakalı milyonlarca mezhep var… Sakalı bıyığını uzatan beyaza boyayan herkes kendisini islam alimi veya evliya ilan ediyor. En doğru kaynağı nerden bulabilirim?

Evimize büyü yapıldığını hissediyorum.

Hocam öncelikle merhabalar yeni web siteniz hayırlara veslie olur inşallah, sorunum şu şekilde sürekli dejavu ve anksiyete halindeyim uyurken kulağıma çok fazla olmasa’da arada bir değişik bir ses tonu ve konuşma ile birşeyler fısıldanıyor evimizde büyü olduğunu düşünmekteyim annem sizin bir canlı yayında tarif ettiğiniz şekilde ipi düğümleyip okuyup ardından suyu bana içirdi bir nebze düzeldim fakat bu bir son kaç gündür tekrardan nüks etti. Kevser süresini okuyup sağ tarafıma yattığım zamanda bişeyler göremedim sorunun kaynağı ne olabilir ? Ayrıca kazançlarımda ve işimde eskisine oranla düşüşler gözükmekte.

İslamda kadın sünneti var mi .

Sorularla İslam

Merhaba, ben doğa

eşim şafi ve onlarda kadınların sünnet olduğunu söyledi böyle birşey varmı islamda kadın sünnet olur mu oluyorsa kim yapar nette baktım vacip olduğu yazıyor ne derece doğru cevap Evet fıkıh kitaplarında buna yer ayrılmış Hanefi mezhebine göre böyle bir vacip olma şartı yok sünnetin yapılmasından Maksat karı koca arasındaki zevkin alınmasıdır böyle bir sünnet olma hadisesi olursa kadının bunu yapması lazımdır tabii burada Ehil olması lazım

İslami Kutsal Mekanlar

Bazı yerler İslam tarihinde oldukça önemlidir, çünkü bunlar Muhammed’in hayatında önemlidirler ve bugünkü Müslümanlar için de önemlidir.

İslam’ın kutsal yerlerinin çoğu Orta Doğu’da, özellikle Arap Yarımadası’nda. Mekke ve Medine gibi yerler kadar eşit derecede kutsal olmamasına rağmen, eski Mezopotamya (çoğunlukla modern Irak’ta) ve Kuzey Afrika’daki alanlar İslam’da da önemlidir.

Nasıl Yükleyebilirim?

Android uyumlu cihazınızdan Google Play Store uygulamasını çalıştırın. “Kutsal Mekanlar” kelimesini aratın ve MobIslam geliştiricisinin uygulamaları listesinden uygulamamızı cûzi bir ücret (yalnızca 35TL) karşılığında  cihazınıza yükleyin.

Hemen indirmek ve hayatınız boyunca her zaman kullanabileceğiniz, islam inancının vazgeçilmez doğal güzelliklerini keyifli bir şekilde görebileceğiniz hareketli ““Kutsal Mekanlar” uygulamasına sahip olmak istiyorsanız, aşağıdaki adrese tıklayın.

https://play.google.com/store/apps/details?id=kutsalmekanlar.mobislam.com

Bütün İslam’ın en kutsal yeri Suudi Arabistan Mekke’deki Ka’ba’dır. Ka’ba, İbrahim tarafından Müslüman geleneğine göre siyah bir taş etrafında yaptırılan bir türbe. Peygamber Efendimiz, Mekke’yi özellikle İslam’ın kutsal kenti ve tüm Müslümanların dualarını sunmaları yönünde (kıbleye) belirtmiştir.

İslam’ın ikinci en önemli yeri, Suudi Arabistan’ın batısındaki Hejaz bölgesinde Medine (veya Medine), “Peygamber Efendisi” dir. Medine’ye, Muhammed’in ilk Mekke’den sürülmesinden kaçtığı yer ve ilk takipçilerini çektiği yerdi.

İslam’da üçüncü en kutsal şehir, Mekke’ye dönüştürülmeden önce orijinal kıbleli (namazın yönü) olan Yeruşalim’dir. Kudüs’e saygı duyulur çünkü Müslüman geleneğinde Muhammed mucizevi bir şekilde gece Kudüs’e giderek oradan yükselir.

Karbala, Bağdat’ın yaklaşık 100 km güneybatısındaki Irak’taki bir şehir. Şii Müslümanlar, Kerbela’yı dünyanın en kutsal yerlerinden biri olarak görüyor; ikinci sırada sadece Mekke ve Necef var.

Necef, Şii İslam’ın en kutsal şehirlerinden biridir ve Irak’taki Şii siyasi gücün merkezidir.

Meyhaneye gitmek ve içmek günah mı?

Hocam arkadaşım meyhanede içmeyeceğine tövbe etmiş içkiye tümden degil sırf meyhanede bende tövbenin şartlarından birininde günahı tamamen terk eetmek olduğunu bu şekilde tövbesinin geçersiz olduğunu yani ortada bir tövbe olmadığını söyledim sizce haksızmıyım?